İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

MİNİK ÖĞRENCELİRLE FİDAN DİKTİ

27 May 2015 , Çarşamba Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Ahmet-Hanife Paralı Anaokulu'nun minik öğrencileriyle birlikte onlara ağaç ve orman sevgisini aşılamak amacıyla fidan dikti. Fidanlara can suyu verildikten sonra Başkan Gürlesin, çocuklara boyama kitabı, diş macunu ve fırçası hediye etti.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Ahmet-Hanife Paralı Anaokulu'nun minik öğrencileriyle birlikte onlara ağaç ve orman sevgisini aşılamak amacıyla fidan dikti. Fidanlara can suyu verildikten sonra Başkan Gürlesin, çocuklara boyama kitabı, diş macunu ve fırçası hediye etti.


Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ile birlikte Ahmet-Hanife Paralı Anaokulu'nu ziyaret etti. Başkan Gürlesin ve protokol üyeleri minik öğrencilere ağaç ve orman sevgisini aşılamak amacıyla okulun hemen yanında oluşturan park alanına fidan dikti. Minik elleriyle birlikte fidanları Başkan Gürlesin ile birlikte toprakla buluşturan öğrencilerin yaşadığı mutlulukta görülmeye değerdi. Fidanların can suyunun verilmesinin ardından Başkan Hüseyin Gürlesin, minik öğrencilere ormanların önemini anlattı. Fidan dikim töreni sonrası Başkan Gürlesin, çocuklara boyama kitabı ile diş macunu ve fırçası hediye etti. Her çocukla bir bir ilgilenen Başkan Gürlesin, günde en az iki kez dişlerini fırçalayarak ağız sağlıklarına çocukların dikkat etmelerini istedi.

Böylesi güzel bir etkinlikte minik öğrencilerle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, "Bizim en büyük görevlerimizden birisi doğayı ve ormanları korumanın yanında gelecek nesillere orman ve ağaç sevgisini aşılamak. Bu etkinliğimizle de minik çocuklarımızla fidanları toprakla buluşturduk. Etkinliğimizle doğa sevgisinin tohumlarını miniklerimizin kalbine de gömdük" dedi.

Çocukların şimdiden doğa ve orman sevgisine sahip olması gerektiğini belirten Gürlesin, bu etkinliğin duyarlılık anlamında onların zihninde yer edeceğine emin olduğunu söyledi.


SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor