İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Kağıthane'de hat ve tezhip sergisi

27 May 2015 , Çarşamba Kağıthane Belediyesi'nin Mayıs Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında ziyarete açtığı "Kuran'ın izinde Hat ve Tezhip' sergisi 05-12 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

Hattat Ahmet Demir ve Kızı Müzehhibe Nurbanu (Demir)'in beraber hazırlamış oldukları "Kuran'ın izinde Hat ve Tezhip' sergisi büyük ilgi gördü. Ünlü Hattat Ahmet Demir ve Kızı Müzehhibe Nurbanu (Demir)'in ellerinden çıkan hat sanatı eserlerinin sergilendiği "Kuran'ın izinde Hat ve Tezhip' Sergisi, Gültepe Kültür Merkezi'nde ziyaretçilere açıldı.

Gültepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kuran'ın izinde Hat ve Tezhip' sergisine, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve çok sayıda Kağıthaneli vatandaş katıldı. Serginin açılışını gerçekleştiren Başkan Kılıç, "Kağıthane Belediyesi sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak kültürel çalışmalar yapmak ve kaybolan ve unutulmaya yüz tutmuş meslekleri ve sanatkârlarını yakından tanıtmak tarihsel görevimizdir. Değerli Hattat Ahmet Demir ve kızı Müzehhibe hanımın yapmış olduğu en güzel Hat ve Tezhip eserlerini kültür merkezimizde sergilediler. Kendilerini çok teşekkür ediyorum' dedi.

Hattat Ahmet Demir, Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'a Ali İmran 139. Ayeti'nin bulunduğu Hat hediye etti. Gültepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen serginin 05-12 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacağı belirtildi.

Hattat Ahmet Demir kimdir?

Ünlü Hattat Ahmet Demir, 1996 yılında hattat Hafız Yusuf Sezer'den ders almaya başladı. 2002 yılında icazetini aldı. 2004 yılında T.C. Kültür Bakanlığı sanatçı kartı aldı. Yurt içi ve yurt dışında pek çok eseri bulunan Demir, halen aktif olarak Hat sanatına hizmet etmektedir.


SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor