İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

İstanbul'un küçük mucitleri

27 May 2015 , Çarşamba Kağıthane Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "2. Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul' sergisi Kağıthane Belediyesi'nin ev sahipliğinde Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Sergiye İstanbul'un 39 ilçesinden 141 proje katıldı.

Kağıthane Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "2. Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul' sergisi Kağıthane Belediyesi'nin ev sahipliğinde Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Sergiye İstanbul'un 39 ilçesinden 141 proje katıldı.

Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde gerçekleşen "2. Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul' sergisine Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kağıthane Kaymakamı A. Akın Varıcıer, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, BESAM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Kaynar, İstanbul İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Timur Tuğbal ve Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çayır ve çok sayıda öğrenci katıldı.

"Hayaller gerçek oluyor"

Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde 2 gün süren "2.Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul' sergisi açılışına katılan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç,' 2. Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul sergisine ev sahipliği yapmaktan son derece memnunuz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Ülkemizin 2023 vizyonu kapsamında yapacağı atılımda ve gelişiminde bu projelere ihtiyaç olduğunu ve öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek her projelerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yönüyle projenin paydaşı olmaktan son derece mutluyuz. Başarının sırrı en temelden başarıya odaklamak ve başaran insanın ilk adımını desteklemekle olur diye düşünüyorum. Bu sergi sayesinde İstanbulumuzun her köşesinden proje üreten çocuklarımızı misafir etmek ve onları teşvik etmek misyonunu üstlendik' dedi.

Başkan Kılıç sözlerini söyle sürdürdü " Biz Kağıthane Belediyesi olarak her sene başarılı olan çocuklarımızı sene sonunda ödüllendiriyoruz. Başarılı çocuklarımızı hayatında ilk defa ata binme, sandal sefası gibi etkinlikler ile destekleme ve teşvik etme amacıyla bu etkinlikleri yapmaktayız. Bu proje sayesinde ise İstanbulumuzun 39 ilçesinden fikirlerini ifade edebilen, problem çözme odaklı düşünebilen, proje üretebilen çocukları desteklemeye ve teşvik etmeye çalışacağız' dedi.

"2.Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul' protokolü 12 Ocak 2015 tarihinde Kağıthane Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen törenle imzalanmıştı.

İki gün süren sergiye İstanbul'un 39 ilçesinden 141 proje katıldı. Sergi sonunda en iyi 20 proje ödüllendirildi. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor