İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Yaşlılar için büyük hizmet?

27 May 2015 , Çarşamba Küçükçekmece belediyesi'nden yaşlılara pozitif ayrımcılık

Küçükçekmece Belediyesi'nin, ilçede ikamet eden yaşlı vatandaşlara pozitif ayrımcılık yaparak hayata geçirdiği, "'Yaşlılara Hizmet Merkezi'' faaliyete geçti.

Küçükçekmece'de yaşayan yaşlı vatandaşlar için kurulan merkez kapsamıda, belediyeye işlemlerini halletmek için gelen yaşlı vatandaşlar, personel tarafından kapıda karşılanarak, önce dinlenme salonuna alınıyor. Birim personeli aracılığıyla istekleri doğrultusunda işlemleri tamamlanan vatandaşlar, bekletilmeden ve yorulmadan belediyedeki işlemlerini tamamlıyor.

EVLERİNE KADAR ARAÇLARLA BIRAKILIYOR

Yaşlıların günlük yaşamlarını kolaylaştırarak onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için hayata geçirilen hizmet çerçevesinde vatandaşlar evlerine kadar da araçla bırakılıyor.

""YAŞLILAR BAŞ TACIMIZDIR''

Küçükçekmece'de 7'den 70'e her vatandaşı çok önemsediklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, "Yaşlılar bizim için baş tacıdır. Onların rahatını çok önemsiyoruz. Onları bu ilçede rahat yaşatmak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu kapsamda Yaşlılara Hizmet Merkezimiz de faaliyetlerine başladı. Amacımız; yaşlılarımızı yormadan, rahatça belediyemizdeki işlemlerini tamamlamalarını sağlamak ve buradan evlerine kadar mutlu bir şekilde uğurlamak" diye konuştu.

Bu uygulamayla belediyedeki işlemlerini rahat bir şekilde tamamladıklarını ifade eden yaşlı vatandaşlar ise Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e kendilerini yalnız bırakmadığı ve desteklediği için teşekkür etti. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor