İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Sincan parkları güvenli ve modern

27 May 2015 , Çarşamba Sincan Belediyesi, parklarda uygulamaya koyduğu kamera ve kablosuz internet imkanı vatandaşın büyük beğenisini topluyor. Vatandaş parklarda yer alan kablosuz güvenli internetten ücretsiz olarak 7 gün 24 saat yararlanabiliyor. Bunun yanı sıra güvenlik kameralarıyla da vatandaş güvenli parkların keyfini çıkarıyor. Uygulamadan oldukça memnun olan ilçe halkı, parklara akın ediyor.

Türkiye'de ilk defa bir ilçe belediyesi olarak Sincan Belediyesi'nin hizmete koyduğu parklara kamera ve internet hizmeti, vatandaşın takdirini toplamaya devam ediyor. Uygulamayı ilçedeki pek çok parka yerleştiren Belediye, teknik olarak mümkün olan her parkı kamera ve internetle buluşturmayı amaçlıyor. Sincan'da parklara halkın ilgisini arttıran bu uygulama sayesinde özellikle çocuklar sadece evde değil parklarda da zaman geçiriyor. Bu sayede internet yüzünden evden dışarı çıkmayan çocuklar, açık havada hem güvenli interneti kullanabiliyor hem de arkadaşlarıyla bir araya gelebiliyor. Uygulamadan hem ebeveynler hem de çocuklar oldukça memnun gözüküyor.

Teknolojinin nimetlerini halka sunmayı sürdüreceklerini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; "Sincan parkları her geçen gün daha da güzelleşiyor. Halkımızın hizmetlerimize ilgisi ise bizi ayrıca memnun ediyor. Vatandaşımızı en modern parklarda teknolojinin tüm imkânlarıyla buluşturmaya gayret ediyoruz." dedi.

"Vatandaş memnun"

Sincan Belediyesi parklara yerleştirdiği kamera ve internet uygulaması vatandaştan büyük ilgi görüyor. İlçe halkından gelen talep ve önerileri de değerlendiren Belediye, uygulamanın yaygınlaşması için çalışıyor. İlçeyi güvenli hale getiren Sincan Belediyesi, bu uygulamayla da ilçeyi gözlem altında tutmayı sürdürüyor.

Sincan Belediyesi'nin yenilikçi ve modern uygulamalarını beğeni ile takip ettiklerini belirten Ayşe Öztürk; " Sincan Belediye Başkanımız Mustafa Tuna, göreve geldiği günden bu yana ilçemize yepyeni bir çehre kazandırdı. İlçemiz modern ve çağdaş görüntüsü ile Ankara'nın sayılı ilçelerinden birisi haline geldi. İlçemize yeşil alanlar kazandırmakla kalmayan belediyemiz aynı zamanda yeşil alanları güvenli ve teknolojiye uyumlu hale getirdi. Benim çocuğum artık parklarda rahatça oynayabiliyor. O parka gittiği zaman ben evdeki işimi yapabiliyor, bir yandan da onu izleyebiliyorum. Başkanımıza yaptığı hizmetler için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Uygulamanın caydırıcı bir etki yaptığına vurgu yapan Yiğit Sağlam; " Parklara konulan güvenlik kameraları bence büyük bir caydırıcı unsur haline geldi. Parklarda kamera olduğunu bilen kişiler buralarda sorun çıkaramıyor. Kameraları aynı zamanda Belediyemizde kurulan bir ekipte izliyor. Sorun olduğunda direkt Emniyet müdahale ediyor. Ben uygulama için çok teşekkür ediyorum. Uygulamanın artarak devam etmesini temenni ediyorum." dedi.

Sincan Belediyesi'nin parklarda uygulamaya koyduğu güvenlik kameraları 7 gün 24 saat boyunca çekim yapıyor. Vatandaş da bu görüntüleri www.sincan.bel.tr adresinden canlı yayın seçeneğini seçerek izleyebiliyor.

"Parklara internet"

Vatandaşların huzurlu ve güvenli olarak parklarda rahat bir nefes almasını amaçlayan Sincan Belediyesi, parkları teknoloji ile de buluşturdu. Parklarda ücretsiz internet hizmeti vermeye başlayan Belediye, bu uygulama ile çocukların sadece evde değil parklarda da zaman geçirmesi amaçlanıyor. Kablosuz olarak hizmete açılan internet hizmetinden yararlanmak ise oldukça kolay. Dizüstü bilgisayar ya da cep telefonu ile parkta bulunan kullanıcı "SINCAN_BEL" isimli ağa bağlanarak kendini karşılayan ara yüze cep telefonu numarasını yazarak cep telefonuna gelen şifre ile internet hizmetinden yararlanabiliyor. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor