İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nden örnek bir kampanya

30 Haziran 2015 , Salı Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı öncesi Kızılay'a "Kan Bağışı Kampanyası' başlattı. Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri ve personeli Belediye girişinde kurulan Kızılay standında kan bağışında bulundular.

"Yürüttüğümüz kan bağışı kampanya­mız periyodik olarak devam edecektir " 

Büyükşehir Belediyesi Daire Başkan­lıklarının personellerinin Ramazan ayı öncesi başlatılan "Kan Bağışı Kampan­yası'na, kendileri için ayrılmış olan günlerde periyodik olarak katkıda bu­lunacağını ifade eden Başkan Sekmen, "Ramazan ayı içerisinde de Büyükşe­hir Belediyemiz, İl Müftülüğümüz ve Kızılay Kan Merkezi olarak ortaklaşa yapmış olduğumuz protokol gereği iftar sonrası camilerde kan bağışının önemini anlatan vaaz ve sunumlarla cemaatten "Kan Bağışı Kampanya­sı'na katkıda bulunmaları talebinde bulunacağız. Ramazan bayramı son­rasında kurumumuzda kan bağışına devam edeceğiz. 18-65 yaş arası her sağlıklı birey 3 ay arayla kan bağışında bulunabilir. Kızılay'la yaptığımız pro­tokol gereği yürüttüğümüz kan bağışı kampanyamız periyodik olarak devam edecektir. Kana ihtiyaç duyan sağlıklı hemşerilerimize Büyükşehir Belediyesi olarak kan vermeye devam edeciğiz" diye açıklamalarda bulundu. 

Başkan Sekmen, ayrıca organ bağışının önemine de değinerek, "Büyükşehir Be­lediyesi olarak organ bağışı kampanyası da başlatacağız. Ayrıca, bu konuda yürü­tülen kampanyalara da destek verece­ğiz" dedi. Konuşmasında Kızılay'ın öne­mine de vurgu yapan başkan Sekmen, "Kızılay'ı her alanda desteklemek zorun­dayız. "İyi ki varsın Kızılay' diyoruz. Ha­zarda destekleyelim ki, seferde de onlar bize hizmet verebilsin" diye konuştu. 

Kızılay Doğu Anadolu Kan Merkezi Böl­ge Müdürü Dr. Abdullah Üzer de yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kan ihtiyacını karşılama görevini Kızılay'ın üslendiğini hatırlatarak, "Erzurum Büyükşehir Bele­diyesi'nin, kan verme oranının en düşük seviyede olduğu Ramazan Ayı öncesi, kan bağışının çok önemli ve hayati ol­duğu bilinciyle Türk Kızılay'ına ve kana ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek olması, başta bütün belediyeler olmak üzere tüm kurumlara örnek olacak bir kurumsal davranış" dedi. 

"Kızılay Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Üzer, Başkan Sekmen'e teşekkür etti" 

Büyükşehir Belediyesiyle yaptıkları kan bağışı organizasyonunu periyodik olarak tüm yıla yayacaklarını ifade eden Dr. Üzer, "Büyükşehir Belediyemizle birlikte gönüllü kan bağışı sayısının artırılması­na katkı sağlayarak insanlarımıza umut olacağız. Bizleri sürekli destekleyen ve aynı zamanda sürekli bir kan bağışçısı olan Erzurum Büyükşehir Belediye Baş­kanımız Sayın Mehmet Sekmen'e Türk Kızılay'ı adına ve bizden kan bekleyen hastalarımız adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca organizasyon sorumlumuz Bü­yükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Yücel Kara'ya ve personeline de teşekkürlerimizi sunuyo­ruz" diye konuştu. 

Belediye yöneticilerinin ve personelinin yoğun ilgi gösterdiği "Kan Bağışı Kam­panyası'nın ilk kan bağışçıları, Büyükşe­hir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavla­şoğlu, Genel Sekreter Ali Rıza Kiremitci ve Genel Sekreter Yardımcısı Cevat Ök­süz oldu. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor