İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı faaliyete başladı

30 Haziran 2015 , Salı Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı faaliyete başladı. Bü­yükşehir Belediyesi'nin, Hayır Çarşısı için Ye­ğenağa İş Merkezi'nde yaklaşık 1500 metrekare büyüklüğündeki bir alanı çarşı konseptine uygun olarak dizayn ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Erzurum'un il merkezi, ilçeleri ve mahallelerinde bulunan ihti­yaç sahibi hemşerilerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak, hayat standartlarını yük­seltmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşımızı faaliyete geçirmiş bulun­maktayız" dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı faaliyete başladı. Bü­yükşehir Belediyesi'nin, Hayır Çarşısı için Ye­ğenağa İş Merkezi'nde yaklaşık 1500 metrekare büyüklüğündeki bir alanı çarşı konseptine uygun olarak dizayn ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Erzurum'un il merkezi, ilçeleri ve mahallelerinde bulunan ihti­yaç sahibi hemşerilerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak, hayat standartlarını yük­seltmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşımızı faaliyete geçirmiş bulun­maktayız" dedi. 

Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı'nın Erzurum'da önemli bir ihtiyacı karşıla­yacağını ifade eden Başkan Sekmen, "Destek Hizmetleri Daire Başkanlığımıza bağlı Hayır Çarşımızda, ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin kıyafet, ayakkabı, be­yaz eşya, mobilya, halı, ev tekstili, zücaciye, kırtasiye gibi ihtiyaçlarını karşıla­maktayız" diye­rek, her türlü dayanıklı tüke­tim eşyalarının ihtiyaç sahiple­rine ulaştırılacağı proje için Yeğenağa İş Merkezi'nde yaklaşık 1500 metrekare büyüklüğünde­ki alanın çarşı konseptine uygun olarak tefrişini yaparak faaliyete başladıklarını açıkladı. 

"Yardımsever Erzurumluları Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı'na bekliyoruz" 

Toplumda var olan dayanışma duygu­sunun da bu proje ile zinde kalacağını ve birçok ihtiyaç sahibinin ihtiyacının gi­derilerek hayat kalitesinin artırılacağını belirten Başkan Sekmen, projenin uygu­lanma safhasında birçok gönüllünün de projeye gerek maddi gerekse de manevi desteği olacağına inandığını söyledi. Yardım sever Erzurumluları Bü­yükşehir Beledi­yesi Hayır Çar­şısı'na bekle­diklerini ifade eden Başkan Sekmen, "Gös­tereceğiniz hassa­siyetten dolayı şimdi­den tüm hemşerilerime teşek­kürlerimi sunuyorum" dedi. Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı'na bağışlanan tüketim eşyaları, hayır çarşısı perso­nelince belirtilen adresten makbuz karşılığı teslim alınarak ve yine makbuz karşılığı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim ediliyor. İhtiyaç sahibi kişilerin Hayır Çarşısına başvuruları doğrultusun­da gerekli incelemeler Hayır Çarşısı'nın profesyonel personelleri tarafından ger­çekleştirilerek, gerçek ihtiyaç sahipleri­ne gerekli yardımlar yapılıyor. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor