İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Dursunbey'e iki belediye 35 milyon TL'lik yeni eser kazandırdı

30 Haziran 2015 , Salı Balıkesir'in Dursunbey İlçesine Büyükşehir Belediyesi ve Dursunbey Belediyesi tarafından kazandırılan 35 Milyon 100 Bin TL'lik Yeni eserin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur katıldı.

Dursunbey'e Büyükşe­hir ve İlçe Beledi­yeleri tarafından alt yapı, yol ça­lışmaları, BASKİ çalışmaları ve İş Makinesi araçları ile toplamda 35 Milyon 100 bin TL'lik yatırım yapıldı. Belediye tarihinin En bü­yük yatırımı olarak adlandırılan bu eser­lerin açılışı yapıldı. 

Dursunbey Kültür Merkezi arkasında bulunan alanda yapıla törene Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Dursunbey Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç Dr. İbrahim Erdo­ğan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekre­teri Osman Yenidoğan, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti İlçe başkanı Halil Demir, Büyükşehir Belediyesi Daire Baş­kanları, çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. Barana ekibinin halk oyunu gösterisi ile başlayan program, saygı duruşu ve İstik­lal Marşı'nın okunması ile devam etti. Da­ha sonra Dursunbey Belediye Başkanı Ra­mazan Bahçavan ilçeye kazandırılan 35 Milyon TL'lik yatırım hakkında açıklama yaptı. Göreve geldikleri günden bu yana ilçe genelinde yapılan hizmetleri sırası ile anlatan Başkan Bahçavan desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur'a teşekkür etti. Başkan Bahçavan'ın ardından ise Balıke­sir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur söz aldı. Dursunbey'de yaptık­ları 35 Milyon Liralık yatırım için açıkla­malarda bulunan Edip Uğur, Dursunbey- Balıkesir arasında devam eden duble yolun eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin arasındaki farkı gösterdiğini söyledi. Büyükşehir'in Balıkesir'e yeni bir ivme kazandırdığını ifade eden Edip Uğur bu yıl içerisinde Balıkesir genelinde 1150 ki­lometre yolun yapılacağını bu yolun 130 kilometresinin de yapılacağını belirtti. Dursunbey Simav grup yolunun yıllardır defalarca ihaleye çıktığını fakat yapıla­madığını belirten Uğur, Büyükşehir ile birlikte Simav yolunda asfalt çalışmala­rına başlandığını söyledi. Başkan Edip Uğur açılışta yapılan yatırımlar ile ilgili tek tek açıklamalarda bulundu. 

"Balıkesir'in 9. arıtma tesisi 

Dursunbey'de açıldı" 

Dursunbey'de Büyükşehir Belediyesi­ne bağlı BASKİ'nin yaptığı yatırımları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Dursunbey'e yeni eserler töreninin ardından yer altı yağ­mur suyu, kanalizasyon ve içme suyu projesini ye­rinde inceledi. Yetki­lilerden çalışmalar hakkında bilgi alan Edip Uğur'a Dur­sunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'da eşlik etti. Burada kesilen kurbanın ardından yağ­mursuyu bacalarını yerleş­tirilirken Uğur daha sonra BASKİ hizmet binasına geçti. Bir süre burada çalışmalar hakkında bilgi alan Uğur daha sonra Atıksu Artıma Tesisi'nin açılışını yaptı. Dursunbey'e kazandırılan Atıksu tesisi önünde gerçekleşen törende ko­nuşma yapan başkan Uğur, Balıkesir ge­nelinde arıtma tesisi bulunan 9. ilçenin Dursunbey olduğunu söyledi. Bu tesis sayesinde Dursunbey'in artık atık sular ile çevresini kirletmeyeceğini hatırlatan Uğur, tesisin karşısında bulunan çöplük alanının da verdiği talimatlar sonucu kaldırılacağını söyledi. 

Konuşmaların ardından tesisin açılış kurdelesini kesen Uğur ve beraberin­deki heyet daha sonra arıtma tesisinde incelemelerde bulundu. Suyun giriş ve çıkışından alınan numuneleri inceleyen Uğur aradaki fark karşısında şaşırdığını belirtti. Tesisi Dursunbey için hayırlı ol­masını dileyen Uğur emeği geçenlere de teşekkür etti. 

"Muhtarlardan Başkan Uğur'a 

çiçek ve teşekkür " 

Dursunbey'de Büyük­şehir ve İlçe Beledi­yesinin yatırımlarını inceleyen Başkan Edip Uğur Karayolla­rının gerçekleştirdiği İstasyon yolu yol ge­nişletme ve Büyükşe­hir'in yaptığı Simav grup yolu asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. İlk olarak istas­yon yolunda inceleme yapan Uğur, çalı­şanlardan yol hakkında bilgi aldı. Daha sonra kesilen kurbanın ardından dua edilirken Uğur ve beraberindeki heyet Simav grup yoluna geçti. 

Burada devam eden asfalt çalışmaları­nı yerinde inceleyen Edip Uğur, yolun genel yapısı ve yapılacak asfaltlama alanı hakkında bilgi istedi. Daha sonra asfaltlama çalışmalarını inceleyen Uğur, Resuller Mahallesi'nde bölge muhtarları tarafından karşılandı. Burada muhtar­lar yılardır çile haline gelen yolun asfalt çalışmalarının başladığı için Edip Uğur ve ekibine teşekkür ederek çiçek takdim ettiler. Muhtarlar ile sohbet eden Baş­kan Uğur standartlar üzerinde bir yol çalışması yürüttüklerini, iki yıl sonra ise ikinci kat asfalt atarak bu yolun evladi­yelik olmasını hedeflediklerini belirtti. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor