İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Çankırı Belediyesi Esentepe Kültür Merkezi ilk meyvelerini verdi

30 Haziran 2015 , Salı Çankırı Belediyesi'nin sosyal alanları genişletmek ve kadınları hayatın her aşamasında aktif halde görme anlayışı ile birkaç ay önce Esentepe Mahallesi'nde de hizmete açılan Çankırı Belediyesi Esentepe Kültür Merkezi, ilk meyvelerini verdi.

Merkez bün­yesinde farklı disip­linlerde eği­tim alan 80 kursiyerin iğne oyası, tel kırma, kurdele nakışı ve ev tekstili alanlarında ortaya çıkardığı el emeği ürünler, Esentepe Mahallesi sakinleri ile buluştu. 

Esentepe Kültür Merkezi kursiyerlerinin bilgi ve becerilerini sergiledikleri sergi­ye, bölge halkı da yoğun ilgi gösterdi. 

Serginin açılışına katılan Belediye Baş­kanı İrfan Dinç, merkezde yaptıkları hiz­metin aynısını Esentepe'ye de götürdük­lerini belirterek, "Esentepe Kültür Mer­kezimiz de diğer mekanlarımız gibi kısa zamanda cazibe merkezi haline gelecek­tir. Yakın zamanda açtığımız merkezimi­ze daha şimdiden bu kadar kursiyer ve üyenin ilgi göstermesi bunun en büyük kanıtıdır. Hizmet anlayışımızın merkez ile sınırlı olmadığını bizler eğitim çalış­malarımızda da ortaya koyduk." dedi. Esentepe Kültür Merkezinin Esentepe Mahallesi sakinleri için büyük fır­sat olduğunu da belirten Baş­kan Dinç, Esentepe'de ya­şayan hanımların Merkez­den aldıkları eğitimlerle emekleri, bilgi ve do­nanımlarındaki farkları daha şimdiden ortaya koyarak buraya yapılan yatırımların boşa çık­madığını gösterdikleri­ni de vurgulayarak "Siz, merkezdeki hizmetlere ulaşamazsanız, biz o hiz­metleri hünerli hanımların ayaklarına kadar getiririz." ifa­delerine yer verdi. Kursiyerlerin sertifika törenine katılan Milletvekili Hüseyin Filiz ise hem kursiyerleri tebrik etti hem de Çankırı'yı daha büyük hiz­metlerle buluşturacaklarını belirtti. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor