İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Kağıthaneli öğrenciler İngilizce öğrendi

30 Haziran 2015 , Salı Kağıthane Belediyesi, Nişantaşı Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen ücretsiz İngilizce eğitim programını tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı.

Kağıthane Kent Kon­seyi Gençlik Meclisi tarafından hayata ge­çirilen çalışmalar kapsa­mında düzenlenen ücretsiz İngilizce eğitimini tamam­layan ve sertifika almaya hak kazanan öğrenciler Gençlik Merkezi'nde buluştu. Sertifika takdim programına Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Haliç Üniversitesi Mü­tevelli Heyeti Başkanı Av. Mansur Topçu­oğlu, Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Çetin, Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcısı Mevlüt Öztekin, Kent Konseyi Başkanı Meryem Tekbıyık, Gençlik Meclisi Başkanı Selahattin Çam, meclis üyeleri ve gençler katıldı. Açılış konuşmasında ser­tifika almaya hak kazanan öğrencileri ve Gençlik Meclisi üyelerini tebrik eden Ka­ğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Genç­lik Meclisimiz Kent Konseyi bünyesinde güzel çalışmalar yapıyor. Gençlerimiz hem kendilerini geliştiriyorlar hem de ilçemizin ve ülkemizin değişik yerlerinde sosyal ça­lışmalar yapıyor.' dedi. 

"Cendere eğitim vadisine dönüşüyor" 

Cendere Vadisi'nin eğitim merkezi ola­rak planlandığını ifade eden Başkan Kılıç, "Cendere Vadi planlarını yaptık. Bu planları yaparken Cendere'yi eğitim, bilişim, teknoloji merkezi olarak plan­larımıza işledik. Çok hızlı bir şekilde bu vadi eğitim merkezi olarak dönüşmeye başladı.İki üniversitemiz eğitime başladı. Şimdi iki üniversitemiz birer tane kolej açacaklar ve bu yıl eğitime başlayacak­lar. Yine Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi açacak. Vadi, anaokulundan üniversiteye eğitim merkezine dönüşüyor.'şeklinde konuştu. Teknolojinin gelişimi ve online uygulamalar üzerine gençlerle sohbet eden Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Av. Mansur Topçuoğlu, anılarını gençlerle pay­laşarak girişimciliği an­lattı. Eğitim programını tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan gençleri tebrik eden Top­çuoğlu, öğrencilere sürekli kendilerini geliştirmelerini söyledi. 

"Kullanmadığınız bilgi çöp sepetine atılır" 

Konuşmasında eğitim programında emeği geçen herkese teşekkür eden Ha­liç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Çetin, İngilizce eğitim programını başa­rıyla tamamlayan öğrencilere tebrik etti. Gençlerin kendilerini sürekli olarak geliş­tirmeleri gerektiğini söyleyen Çetin, "İn­gilizceyi kullanmadığınızda kelimeleri ha­tırlamakta güçlük çekersiniz. Belleğinizde olan bu bilgiler bilgisayarınızdaki çöp se­petine attığınız bilgiler gibidir. Bunun için sürekli okumalısınız. Öğrenimi sürekli ha­le getirmelisiniz.' dedi. Kağıthane'de ya­şayan öğrencilere yabancı dil öğretmek için bu çalışmaları başlattıklarını belirten Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Se­lahattin Çam, destekleri dolayısıyla Baş­kan Kılıç'a teşekkür etti. İlçede yapılan gençlere yönelik çalışmalar hakkında bilgi veren Çam, "Başkanımız Fazlı Kılıç'ın ça­lışmalarıyla Kağıthane son 10 yılda büyük değişimler yaşadı.' diyerek aktif sosyal çalışmalarda emeği olan Gençlik Meclisi üyelerini tebrik etti. Ücretsiz İngilizce eği­tim programını başarıyla tamamlayan öğ­rencilere sertifika verilmesinin ardından program sona erdi. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor