İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Sanatın çırak hallerine büyük ilgi

30 Haziran 2015 , Salı Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin yıl sonu sergisi "Sanatın Çırak Halleri', kapılarını sanatseverlere açtı.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekle­şen sergi açılışına, Küçük­çekmece Belediye Başkan Yardımcı­sı Besim Müftüoğ­lu, Kaligrafi hocası Ethem Çalışkan, Cilt Sanatı hocası İslam Çeçen başta olmak üzere diğer akademi eğit­menleri, öğrencileri ve pek çok sayıda Küçükçekmeceli vatandaş katıldı. 

Açılışta söz alan Müftüoğlu, Küçükçekmece Belediye­si'nin kültür-sanat alanındaki başarısın­dan bahsederek, "Geleneksel Sanatlar Akademisi hocalarımızla birlikte gayet saygın bir yerdeyiz. Bundan sonra da bu alandaki çalışmalarımız devam edecek. Sergide eseri bulunan tüm öğrencile­rimizi tebrik ediyorum" dedi. Ethem Çalışkan ise yaptığı konuşmada yazının hayatındaki önemini katı­lımcılarla paylaştı. Protokol üyeleri ayrıca, sergiyi geze­rek eserler hakkında öğren­cilerden bilgi aldı. 

İki yıl boyunca akademide, Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Çini, Cilt, Katı, Kaligrafi, De­sen Tasarımı, Bilimsel Bitki Resmi gibi alanlarda eğitim alan 400 öğrencinin 90'a yakın eserinin yer aldığı sergi, 10 Temmuz tarihine kadar SKSM'de ziyaret edi­lebilir. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor