İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Buca'da çocuklar artık daha mutlu

30 Haziran 2015 , Salı Buca Belediyesi Pırlanta Merkezlerine bir yenisini daha ekliyor. Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan Pırlanta Merkezlerinin 4.sü 25 Haziran Perşembe günü Betontaş'ta açılıyor.

Buca Belediyesi tarafın­dan, ilçede yaşayan vatandaşların 3-6 yaş arası çocuklarına geçici bakım hizmeti vermek üzere haya­ta geçirdiği Pırlanta Merkezi projesi kısa sürede büyük ilgi gördü. 3 merkezde verilen hizmetten bugüne kadar 25 bine yakın çocuk ücretsiz olarak yararlandı. Şirinyer, Gediz Sevgi Yolu ve Çamlıku­le'deki merkezlerin gördüğü yoğun ilgi üzerine 4. Pırlanta Merkezi 25 Hazi­ran'da hizmete açılacak. "Pırlantalarınız Bize Emanet" sloganıyla yola çıkan Buca Belediyesi'nin Betontaş'ta ki 4. Pırlanta Merkezi, 320 metrekare alan üzerinde faaliyet gösterecek. Günde 3 saat üc­retsiz geçici bakım hizmeti verecek olan merkezde ayrıca Anneler Kulübü'nün Masal Anneleri bölümü de yer alacak. 

Pırlanta Merkezleri'ni Buca halkının çok sevdiğini ve yoğun ilgi gösterdiği söyle­yen Buca Belediye Başkan Levent Piriş­tina, ailelere duydukları güvenlerinden dolayı teşekkür etti. Sosyal belediyeci­liğin farkını insana dokunan projeler ile gösterdiklerini belirten Başkan Piriştina, Pırlanta Merkezlerinin sayısını arttırarak ilçe geneline yayacaklarını ifade etti. 

"Çocuklar masal annelerini dinleyecek" 

İçerisinde bahçesi ve oyun grupları ile toplam 320 metrekare alana sahip ola­cak Betontaş Pırlanta Mer­kezi'nde ayrıca "Anneler Kulübü' çatısı altında "Ma­sal Anneleri' bölümü de yer alacak. Masal Anneleri bölümüne gönüllü olarak gelen vatandaşlar burada çocuklara masallar anlata­cak, onlarla keyifli vakit geçirecek. 

Bucalı kadınların sosyal hayatın içeri­sinde yer alması amacıyla hayata geçen Pırlanta Merkezleri'nde çocuklarda çe­şitli oyunlarla doyasıya eğleniyor. Mer­kezlerde 3-6 yaş arası çocuklara, Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul öncesi bakım ve eğitim müfredatına uygun program­lar eşliğinde 3 saat süreyle geçici bakım ve eğitim hizmeti veriliyor. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor