İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Odabaşı 75. Yıl İlkokulu'nda Düzenlenen İlköğretim Haftası Kutlamaları

2 Ekim 2015 , Cuma Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 2015-2016 ilköğretim haftası kutlamalarına katılarak ilk ders zilini çaldı.


Odabaşı 75. Yıl İlkokulu'nda düzenlenen "İlköğretim Haftası" kutlama programına Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kurum müdürleri, STK temsilcileri ile velilerin yanı sıra çok sayıda davetli ve öğrenci katılım gösterdi."Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye'nin yolu da eğitimden geçmektedir"
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, "İlköğretim Haftası" kutlamaları çerçevesinde kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında 2015-2016 eğitim öğretim yılının hem öğretmenlere, hem de öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Kimyeci, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Antakya Belediyesi olarak fiziki hizmetlerin yanı sıra eğitim, kültür-sanat ve sosyal faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, şunları dile getirdi: "Çocuklarımızın, çağın gereklerine göre yetiştirilmesi hususu, toplum olarak en fazla önem verilmesi gereken konudur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatında önemli bir yeri olan ilk ve orta öğretim devamı gelecek uzun bir yolun temelidir. İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye'nin yolu da eğitimden geçmektedir. 2015-2016 eğitim öğretim yılının, başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızdan hiçbir fedakârlığı esirgemeyen, her zaman onların yanında yer alan ailelerini, öğretmenlerini kutluyor, sevgili çocuklarımıza, gençlerimize başarılar diliyorum" dedi.
Ders kitaplarını protokol üyeleri dağıttı
Konuşmaların ardından ilk ders yılı zili protokol üyeleri tarafından tek tek çalınarak öğrenciler sınıflara alındı. Sıralarına geçen öğrencilere Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ders kitapları dağıtımında bulundu.SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor