İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Şehrin Spor Geleceği Bu Projeyle Güvende

30 Eylül 2015 , Çarşamba Şehrin spor geleceğine dönük en önemli yatırım olma özelliği taşıyan Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri'nin 30 Eylül Çarşamba günü açılışı gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa çalışmalarının tamamlandığı Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri, 30 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek resmi açılış töreni ile hizmete alındı. 20 dönümlük alan üzerinde hayata geçirilen proje, Sakarya'da sporun geleceğine dönük en önemli yatırım olma özelliği taşıyor. Sakaryalıların teveccühü ile Türk futboluna sayısız isim kazandıran unutulmaz futbol adamı Ekrem Karaberberoğlu'nun adının yaşatılacağı tesis ile futbolumuza mâl olacak yeni isimlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.
Altyapı Disipline Edilecek
Tüm ayrıntıların düşünüldüğü yeni spor kompleksinde yaklaşık 850 kişilik tribün binası yer alıyor. Soyunma ve hakem odaları ile dinlenme alanlarının da bulunduğu binanın yanı sıra, tesiste konaklama için de yeni bir bina bulunuyor. Sporcu odaları, seminer odaları, masaj salonu ve yemekhanenin yer aldığı bu alanın dışında tesiste iki adet de suni çim sporcuların hizmetine sunuluyor. Sakaryaspor altyapı sorumluluğunu tamamen üstlenen Büyükşehir Belediyesi, yeni tesis ile altyapıyı belli bir disiplin altına almayı hedefliyor.
Toçoğlu'ndan Vatandaşlara Davet
30 Eylül Çarşamba günü saat 17.30'da gerçekleştirilen açılış törenine tüm vatandaşları davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Ekrem Karaberberoğlu'nun yanı sıra, yeni statta da çalışmaların tamamlanması ile Sakaryasporumuz için de beklenen günleri beraberce yaşayacağız. Dediğimiz gibi tesisimiz inşallah Sakaryaspor konusunda daha güzel günler görmemize vesile olacak. Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri şehrimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.


SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor