İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

ALANYA BELEDİYE TİYATROSU'NA 3 BÜYÜK GURUR

6 Kasım 2015 , Cuma Antalya'nın Alanya Belediye Tiyatro Müdürlüğü oyuncularından Birke Muratal, Burak Kaya ve İhsan Bengier, bu yıl 15'ncisi düzenlenen "'Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri''nde en iyi kadın en iyi erkek ve en iyi kareograf ödüllerine layık görüldü.

Antalya'nın Alanya Belediye Tiyatro Müdürlüğü oyuncularından Birke Muratal, Burak Kaya ve İhsan Bengier, bu yıl 15'ncisi düzenlenen "'Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri''nde en iyi kadın en iyi erkek ve en iyi kareograf ödüllerine layık görüldü.
Bu yıl 15. si düzenlenen "'Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri'' sahiplerini buldu. Tiyatro seyircileri tarafından oluşan jürinin oylarıyla belirlenen ödüller ülke çapında farklı şehirlerde düzenlenen törenlerle oyunculara takdim edildi.
23 Ekim'de Eskişehir Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ödül töreninde Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncuları Birke Muratal ve Burak Kaya, 2014-2015 tiyatro sezonunda, Rejisör Murat Atak'ın sahneye koyduğu "Bir Şehnaz Oyun" adlı müzikalde göstermiş oldukları performans sonucu Birke Muratal Şehnaz rolü ile en iyi kadın oyuncu, Burak Kaya ise Müştak rolü ile en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Ayrıca "'Bir Şehnaz Oyun'' adlı müzikal'in koreografisini yapan İhsan Bengier en iyi koreograf kategorisinde ödül aldı.
Oyuncular, Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal ile birlikte Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i ziyaret etti. Alanya Belediyesi Tiyatro oyuncusu olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten oyuncular, Başkan Yücel'e tiyatroya olan desteklerinden ve ilgisinden dolayı teşekkür etti.
Oyuncuları başarılardan dolayı tebrik eden Başkan Yücel, "Ülkenin farklı şehirlerinde Alanya'yı ve Alanya Belediyesi'ni en iyi şekilde temsil eden oyuncularımızı tebrik ederim. Ben de zaman buldukça tiyatroya gidiyorum ve keyif alarak izliyorum'' dedi.

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor