İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Geleceğin Şampiyon Sporcuları Adana'da Seçildi

2 May 2017 , Salı


 Adana'da son 3 yılda 184 amatör spor kulübüne ve 13 bin sporcuya yaklaşık 23 milyon liralık destekte bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi, fitness ve geleneksel çocuk oyunları branşlarında geleceğin şampiyon sporcularının yetişmesine de öncülük etti. 2017 Türkiye Çocuk Fitness Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri ile Çocuk Oyunları Akdeniz Bölge Turnuvası, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleştirildi.


Fitness Şampiyonasında 600 Sporcu Yarıştı


Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu programında yer alan 2017 Türkiye Çocuk Fitness Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri, Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu'nda yapıldı. Şampiyonada 7-15 yaş arasındaki kız ve erkek sporcular yaş gruplarında mücadele verdi. Türkiye'nin dört bir yanından 600 sporcunun katıldığı etkinlikte, heyecan fırtınası esti. Dereceye giren sporculara ödüllerini Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Adana İl Temsilcisi Bülent Zereycan ile organizasyonda emeği geçen yöneticiler verdi. Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Adana İl Temsilcisi Bülent Zereycan, desteklerinden dolayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye teşekkür etti.


Çocuk Oyunlarında En İyiler Belli Oldu


Çocuk Oyunları ve Spor  Kulüpleri Konfederasyonu'nun (ÇOSKK) organize ettiği Çocuk Oyunları Akdeniz Bölge Turnuvası ise Yüreğir 75.Yıl Anadolu Lisesi ile Yüreğir Medine Müdafii Fahreddin Paşa İmam Hatip Ortaokulu'nun spor salonlarında 300 sporcuyu buluşturdu. Mendil kapmaca ve tombik oyunlarında yapılan turnuvaya Adana, Osmaniye, Hatay ve Mersin illerinden ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı. Mendil kapmaca ilkokullarda Adana Anadolu Efes İlkokulu birinci, Osmaniye Mithat Paşa İlkokulu ikinci, Hatay Mehmet Akif İlkokulu üçüncü oldu. Bu oyunun ortaokul kategorisinde ise Adana İstiklal Ortaokulu birinciliği, Hatay Mehmet Akif Ortaokulu ikinciliği, Mersin Bozyazı Ortaokulu üçüncülüğü elde etti. Tombik oyununda ise Adana Selahattin Eyyübi İmamhatip Ortaokulu birinciliği, Osmaniye Saimbey Ortaokulu ikinciliği, Hatay Mehmet Akif Ortaokulu üçüncülüğü kazandı. ÇOSKK Başkanı Oktay Yellikaya, Çocuk Oyunları Akdeniz Bölge Turnuvası'na sponsorluk desteği veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye şükranlarını sundu.


SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor