İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Soluk'tan Başkan Aydın'a Tam Destek?

3 Temmuz 2017 , Pazartesi

Belediye Başkanı Sami Aydın ile Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Milletvekili Mehmet Habib Soluk Sivas Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan Mevlâna Tüneli ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı çalışmalarını yerinde inceledi.

Tamamlandığında Sivas'ın ulaşım sorununu büyük ölçüde rahatlatacak olan Mevlâna Tüneli'nde incelemelerde bulunan Soluk ve Aydın burada proje hakkında teknik bilgiler aldı.

Daha sonra Başkan Aydın ve Soluk, tünel inşaatına giderek yapılan çalışmaları yerinde inceleyip işçilerle sohbet etti.

Çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Milletvekili Soluk, "Bugün Belediye Başkanımızla Sivas için hayati öneme sahip olan Mevlâna Tüneli'nde incelemelerde bulunduk. Burada oldukça yoğun bir çalışma gerçekleştiriliyor. İnşallah önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tünel Sivaslıların hizmetine girecek." dedi.

Alanda yapılan çalışma nedeni ile bölgede toz ve gürültü oluştuğuna vurgu yapan Soluk, "Bu halkımıza şu anda rahatsızlık verebilir, bunlar tatlı rahatsızlıklar? Çalışmalar tamamlandığında Sivas'ın en önemli çalışmaları arasında yer alacaktır. Ayrıca Belediyemize çalışmaları için teşekkür ediyorum. Nereye gitsek bir çalışma var; gerek altyapıda gerekse üstyapıda kaldırım asfalt çalışmaları ile peyzaj çalışmalarıyla ilimizin güzelleşmesine katkı sağlanıyor." ifadesini kullandı.

Tüneldeki incelemelerin ardından Başkan Aydın ve Milletvekili Soluk, Sivas ile Cumhuriyet Üniversitesi'ni bir adım daha yaklaştıracak olan Sivas'ta şu ana kadar düşünülmüş en önemli ulaşım projesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nda incelemelerde bulundu.

Başkan Aydın bulvar hakkında Soluk'a bilgiler vererek "Cumhuriyet Üniversitesi de artık bir şehir büyüklüğünde, Sivas'la birbirine yaklaşması gerekiyor. Kenarlarında 15'er metre genişliğinde yolları ve ilerde ihtiyaç duyulduğu takdirde raylı sistem için alan olan bir çalışma gerçekleştiriyoruz." dedi.

Başkan Aydın'ın anlattığı projeden oldukça memnun kalan Soluk, projenin bir an önce tamamlanması için gereken desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.
SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor