İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Yalova Belediyesin'den Atla Terapi Eğitimi

17 Temmuz 2017 , Pazartesi

Yalova Belediyesi ile Türkiye Jokey Kulübü'nün iş birliğince düzenlenen atla terapi etkinliğin ilki yapıldı. Bursa Osmangazi Hipodromunda yapılan programa özel çocukları Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman uğurladı.

Bursa Osmangazi Hipodromu'nda ata binen engelli çocukların terapist eşliğinde at üstünde egzersiz yaparak vücut kaslarını geliştirip hem bedensel hem de psikolojik açıdan rahatlamaları sağlanıyor. Özellikle engelli bireylere sosyal, psikolojik ve fiziksel anlamda fayda sağladığı genel olarak kabul edilen atla terapi seansları başlamış oldu. Yalova'dan giden 7 engelli çocuk terapist eşliğinde ata binerken mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Yalova Belediyesi bu programı özel çocuklar sağlığına bir an önce kavuşabilmeleri için haftada bir gün uygulamaya koydu. Başkan Salman aileler ve çocukları uğurlarken; "Özel çocuklarımız için düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğin kısa zamanda fayda göstermesini diliyorum. Yalova Belediyesi olarak onlara yardımcı olacak her imkanı sağlamaya gayret göstermeye devam edeceğiz" dedi.   SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor