İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Çankırı'da Yol Zemini Güçlendiriliyor

19 Temmuz 2017 , Çarşamba


Asfalt plentiden sonra mekanik plenti tesisini de kuran Çankırı Belediyesi, yolları asfalta hazır hale getirecek plentmix temel malzemeyi sermeye başladı. Belediye, yeni uygulama ile yol zeminini güçlendiriyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Abdulhalik Renda Mahallesi Tuz Fabrikaları bölgesinde finisher yardımı ile yolların alt yapısında kullanılan malzemelerin serim işlemine başladı. Bölgeye serilecek malzeme ile asfalta hazırlanan yollarda daha sağlam ve düzgün bir yüzey elde edilecek. Ekipler, stabilize karışım malzemesini hazırlayarak tekniğine uygun bir şekilde daha kaliteli bir yol inşası gerçekleştirecek.

Plentmix temel malzeme, ocak taşının (mıcır) mikser içerisinde belirli bir yüzde su ile homojen bir şekilde karıştırılması sonucu elde ediliyor. Plentmix temel malzemeye su verilerek nemlendirme elde edilip uygulama sırasında malzemenin daha iyi bir şekilde sıkıştırılması sağlanıyor. Sıcak asfalt uygulaması öncesi zemine plentmix temel malzeme uygulamasında zemin yüzeyindeki çukurların ve bozuklukların giderilmesi ile hem uzun ömürlü bir üst kaplama sağlanmış oluyor hem de sıcak asfalt miktarında tasarruf sağlanacağından uygulama ve kullanma maliyetleri düşürülüyor.

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor