İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Bilinçli Topluma Geçiş İçin Saimbeyli Etabı Tamamlandı

1 Ağustos 2017 , Salı

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) işbirliğiyle yürütülen "Bilinçli Kadınla, Bilinçli Aile ve Topluma Geçiş Projesi"nin 8. etabı Saimbeyli'de gerçekleşti.

Saimbeyli Belediyesi evsahipliğinde, Belediye Başkanı Mustafa Saim Gökçe'nin katılımıyla yapılan toplantıya ilçe sakinleri de yoğun katılım gösterdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Cennet Ünal, kadın haklarının önemini vurguladı. Ardından Proje Uzmanı - Psikiyatr Şule Güney Sümbül; "Aile İçi Etkin İletişim, Etkin Dinleme, Öfke Kontrolü" konularında katılımcılara bilgi verdi.

ÇKHD Başkanı ve Proje Koordinatörü Çiğdem Akça ise; "Toplumsal Cinsiyet Rolleri, Cinsiyet Eşitliği, Uyumlu Evlilikler, Aile İçi Şiddet ve İstanbul Sözleşmesi" konularında bir sunum yaptı. Toplantıda ayrıca "Kadın ve Eğitim", "Toplumda ve Yönetim Kadrolarında Kadının Önemi" konularına değinildi.

Adana heyeti, Büyükşehir Belediyesi ve Saimbeyli Belediyesi işbirliğiyle kadınların hizmetine sunulan Kadın Dinlenme Evi'ni de ziyaret etme imkanı buldu.


SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor