İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Kandıra Karpuzu Desteği Meyvelerini Verdi

7 Ağustos 2017 , Pazartesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Kandıra ilçesinde yetiştirilen Kandıra Karpuzu'nun üretimini desteklemek için çiftçilerimize 40 bin adet karpuz tohumu desteğinde bulundu. Hasat edilen kendine has tat ve aroması olan karpuzlar Kocaeli'ne sunulmaya başlandı.

Çiftçilere Yüzde 50 Hibe

Ülkemizde karpuz denince ilk aklımız Diyarbakır Karpuzu gelir. Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde yetişen Kandıra Karpuzu da en az Diyarbakır Karpuzu kadar ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje ile kendine has lezzetiyle insanların hafızasında güçlü bir yer edinen Kandıra Karpuzu için çiftçilere yüzde 50 hibe ile tohum dağıtımı yapıldı. Hibe desteğinden sonra hasat edilen karpuz ile birlikte verimlilik hedefine ulaşıldı. Hibe ile elde edilen karpuzlar hasat edildi ve her bir karpuz 13 kg olarak çiftçiler tarafından satışa sunuldu.

Büyükşehir'e Teşekkür

Hasatlarını yaparak bir yıllık emeklerinin karşılığını alan çiftçiler Büyükşehir Belediyesi'ne yaptığı bu destekten dolayı teşekkür etti. Yüzde 50 hibe ile alınan karpuzlardan oldukça yüksek verim aldıklarını belirten çiftçiler lezzetli karpuzlarını satışa sunmaya başladı.

Bol Sulu Lezzetli Karpuz

Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında sayılan, tüketici tarafından özellikle aranan Kandıra Karpuzu bol sulu, rengi kırmızıdan çok pembeye yakın, seker tadında oldukça lezzetli bir karpuzdur. Bu yüzden tüketiciler tarafından özellikle tercih ediliyor. Sıcak yaz günlerinde susuzluğa iyi gelen karpuz C vitamini bakımından zengin ve vücudun bağışıklık sistemini desteklemekte. C vitamini cildi güneşin zararlı etkilerinden de koruyor.SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor