İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Görme Engellilerin Bisiklet Heyecanı

7 Ağustos 2017 , Pazartesi

Kocaeli'de bir grup görme engelli vatandaş hayatlarında ilk kez bisiklete bindi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen organizasyonla görme engelli vatandaşlar bisiklet kullanmanın mutluluğunu yaşadılar. Kocaeli'nin Başiskele sahilinde bir araya gelen görme engelli vatandaşlar sahilde bisikletleriyle dolaştı.

Anlamlı Etkinlik

Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Onların günlük hayata katılmaları, sosyal bir birey haline gelmelerini sağlamak için hizmetler hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, sosyal içerikli projeler üretmeyi de ihmal etmiyor. Bu doğrultuda görme engelli vatandaşların ilk kez bisiklete bindikleri bir organizasyon düzenlendi. Anlamlı etkinlikte mutluluk ve heyecan görülmeye değerdi.

Sahilde Pedal Çevirdiler

Heyecanları yüzlerinden okunan görme engelli vatandaşlar, denizin esintisiyle sahil kenarında bisikletle gezmenin tadını çıkardılar. Özel olarak üretilmiş olan dört tekerli bisikletlere binen görme engelli vatandaşları, yanlarında bulunan aile bireyleri yönlendirilerek ilerlemelerini sağladılar. "Bisiklete Binen Hayatı Hisseder" sloganıya yaklaşık 300 metre boyunca pedal çevirdiler.

Başkan Danışmanı da Bisiklete Bindi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı görme engelli Dilek Karaca da bisiklete binenler arasındaydı. Karacay'ı Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Bekir Köksal yönlendirdi. Karaca "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak ilk defa böyle bir program düzenliyoruz. İlk ama asla son olmayacaktır. Görme engelli arkadaşlarımızın buna ihtiyaçları vardı. Yaptıkları konuşmalardan çok mutlu olduklarını enerji aldıklarını hissettim. Onlar mutlu olduğu için ben çok daha mutluyum" dedi.
SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor