İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

11 Ağustos 2017 , Cuma


Türkiye'nin ilk ekolojik stadyumu olarak inşa edilen ve geçtiğimiz sezon hizmete giren yeni 4 Eylül Stadyumu'nun altyapı ve yolları Sivas Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılmıştı. Özellikle derbi maçlarında yaşanacak yoğunluk göz önüne alınarak stadyum için alternatif bir çıkış yolu yapılması gündeme geldi.

Maç öncesi ve sonrasında yaşanacak trafik yoğunluğunun önüne geçilmesi ve araçların rahat giriş-çıkış yapabilmeleri için Okullar Bölgesi'nden stadyuma uzanan mevcut yol devam ettirilerek yeni kapalı spor salonu önünden çevre yoluna bağlanacak.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlanan çalışmalar hummalı bir şekilde devam ederken, yeni yolun futbol sezonu açılmadan tamamlanması hedefleniyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, ekiplerin yapmış olduğu yol açma ve dolgu çalışmalarını yerinde inceleyerek bazı konularda talimatlar verdi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Karaman, "Stadyum hizmete girmeden önce biz yolunu tamamlamıştık. Farabi Caddesi'ni ve ona bağlı olan ana giriş yolları tamamlanmıştı. Ligler başladıktan sonra stadın tahliyesi konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. Bu sıkıntıyı gidermek amacı ile stadyumun mevcut çıkışına yeni bir çıkış ilave ediyoruz. Stadyumun içinden çevre yoluna bağlanan bir yol yapıyoruz." dedi.

"Yol bittiğinde stadyumda maç sonrası tahliyeler çok rahat olacak." diyen Karaman; "Belediye olarak bu sorunu gördük, Süper Lig maçları başlamadan bu giderilmiş olacak. Yeni yapılan stadyumun etrafından çevre yoluna bağlantı kuruyoruz. Çarşı tarafına giden vatandaşlar Farabi Caddesi'ni, Kümbet Mevkiine giden vatandaşlar şuan yapılan yolu kullanabilecek. Eskiden 1 saatte tahliye olan stadyum, şuan 15-20 dakika içerisinde boşalacak." şeklinde konuştu.
SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor