İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Belediye personeline yangın eğitimi

11 Aralık 2015 , Cuma Çorum'un Sungurlu ilçesi'nde Belediye İtfaiye Müdürlüğü tarafından personeline uygulamalı yangın tüpü eğitimi verildi.Çorum'un Sungurlu ilçesi'nde Belediye İtfaiye Müdürlüğü tarafından personeline uygulamalı yangın tüpü eğitimi verildi.
Sungurlu Belediye Başkanlığına bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince Sun-Ar personeline uygulamalı olarak olası bir yangında itfaiye gelene kadar ne yapılması gerektiği, yangın tüpünün nasıl kullanılacağı, rüzgarın yönü nerde olmalı konuları uygulamalı olarak anlatıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan itfaiye personellerinden Erdal Keçeli, "İş yerlerimizde, evlerimizde meydana gelebilecek olası yangınlarda neler yapılmalı yangın kısa sürede nasıl söndürülebilir bu konularımızı arkadaşlarımıza anlattık. Buradaki en önemli unsurlardan birisi de çıkan bir yangında insanlarımız rüzgar yönünü hesap etmediği için yaralanabiliyor özellikle bu konunun üzerinde durduk. Yangın anında ilk bakacağımız etken rüzgar yönü. Rüzgarı arkamıza aldığımız zaman hem kendimizin yaralanma riski minimuma düşer hem de yangını kısa sürede söndürebiliriz" dedi.

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor