İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Bakan Eroğlu ''Büyükşehir'in Çalışmalarını Takdir Ediyorum''

25 Ocak 2016 , Pazartesi


Bakan Eroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin projelerinden övgüyle söz etti.
Karamürsel'de yapılacak baraj ve göletin temel atma töreni için ilimize gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi girişinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Yardımcıları ve daire başkanları tarafından karşılanan Bakan Eroğlu'na, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ile Bakanlık müsteşarları eşlik etti. Ziyarette konuşan Bakan Eroğlu, "Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Kocaeli atık sularının % 98'ini arıtıyor. Kocaeli bu konuda Türkiye'de çok iyi noktadadır. Bu nedenle Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'na teşekkür ediyorum" dedi.
 
BAŞKAN ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na ilimizde yapılan çalışmalar ve yatırımlarla ilgili bilgi aktaran Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli'nin köylerinde dahi arıtma tesisi kurulduğunu, atık suların %98 oranında arıtıldığını kaydetti. İSU tarafından sanayi atıklarının takip edildiği SCADA Sistemi hakkında da bilgilendirmede bulunan Başkan Karaosmanoğlu, ilimizde yapılan ağaçlandırma çalışmalarını Bakan Eroğlu'na aktardı. Başkan Karaosmanoğlu, 1000 personelle Kocaeli genelinde ağaçlandırma çalışması yapıldığını belirtti.
 
GENÇLİK KAMPLARI GELECEĞE HİZMET EDECEK
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ziyarette ayrıca, "1000 kişilik personelimiz şu an Kocaeli'de ağaç dikiminde seferber olmuş durumdadır. Böylelikle daha yeşil ve güzel bir şehri oluşturmak için çalışıyoruz. Bunun yanı sıra Bakanlığımızla koordineli biçimde gençlik kamplarını yaylalarımızda kuruyoruz. Büyükşehir olarak alt ve üst yapı noktasında hizmetlerimiz olmasına karşın, en önemli hizmetimiz yaylalarımızda kurduğumuz gençlik kamplarımızdır. Geleceğimizin büyüklerine hizmet ediyoruz. Ulaşımda da raylı sistemlere geçiyoruz" açıklamasını yaptı. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da, "Kuzuyayla'da gençlik kampları kurulmasını çok değerli buluyorum. Bu projeyi duyunca gerçekten çok sevindim. Geleceğin büyükleri olan ve değerlerine sahip şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlayacak. Büyükşehir Belediyemiz bu projeyi hayata geçirmesi nedeniyle takdiri hak ediyor" diyerek sözlerini tamamladı.
 
BAKAN: KÖRFEZ YÜZÜLEBİLİR BİR HALE GELDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları takdirle takip ettiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından öncülük edilen atık suların arıtılarak sanayi kuruluşlarına verilmesinin dünyada ilk kez görülen bir uygulama olduğunun altını çizdi. Yapılan çalışmalar sayesinde Körfezin yüzülebilir bir hale geldiğini belirten Eroğlu, yapılan çalışmalar sebebiyle Başkan Karaosmanoğlu'nu tebrik etti.
 
''KOCAELİ SAKLI BİR CENNET''
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin en çok ağaçlandırma yapan Büyükşehir Belediyesi olduğunun altını çizen Bakan Eroğlu, Bakanlığın da desteğiyle yılda 1 milyon ağaç dikildiğini ifade etti. İzmit Körfezi'nin yaşanabilir bir hale geldiğini söyleyen Bakan Eroğlu, %43'ü orman olan Kocaeli'nin Bakanlıkça planlanan Master Planının devreye girmesi sonrası saklı bir cennet olan Kocaeli'nin dünyaya açılacağını, bir turizm merkezi haline geleceği ifade etti.

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor