İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

BAŞKAN YAZGI; "TARIM VE HAYVANCILIK FUARI YİNE İLGİ ODAĞI OLUR"

17 Mart 2015 , Salı Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ve yönetimi Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'yı makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde genel kurul yaparak yeniden yapılanmaya giren Ziraat Odası meclis üyeleri ve yönetimini tanıtan oda Başkanı Emin Koçak, Tarım Fuarına verdiği destekten dolayı Başkan Yazgı'ya teşekkür etti

 Bu yıl 2.'si düzenlenecek olan Aksaray Tarım Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarı öncesinde Meclis üyeleri ve yönetimiyle birlikte Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'yı ziyaret eden Ziraat Oda Başkanı Emin Koçak, bu yılki tarım fuarının kapasitesinin daha geniş olacağını belirtti. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Tarım Fuarının Aksaraylı çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiğini hatta çevre illerden birçok çiftçinin Aksaray Tarım fuarına geldiğini aktaran Ziraat Oda Başkanı Emin Koçak, bu yıl 2.'si düzenlenen tarım fuarının hazırlıklarının tamamlandığı belirtti.

  Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın geçen yıl olduğu gibi bu yıl ki Fuar hazırlıklarına tam destek verdiğini açıklayan Oda Başkanı Emin Koçak, "Geçen sene yaptığımız tarım fuarın da Başkanımız o zaman yeni seçilmişti. İlk katıldığı programlar arasında fuar vardı. Uzatmak istedik ve bizi hiç kırmadan ne istiyorsak yaptı ve desteğini esirgemedi Allah razı olsun.

  Bu yıl Tarım Fuarının 2.'sini düzenliyoruz. Tarım fuarı ilimizin tanıtımı içinde çok önemli çünkü çevre iller dahil abartı olmasın ama 40 ilden katılım bekliyoruz. Zaten fuar için müracaat eden firma sayısı oldukça yüksek. Geçen yıldan sonra Niğde bizi örnek aldı. Karaman bizi örnek almaya başladı. Aynı zaman biz medeni cesaret örneği sergilediğimizi düşünüyorum. Çünkü şuanda dört tane tarım fuarı aynı anda açılıyor. Bize en yakın olan metropol Kayseri. Aynı gün açılıyor ama bizim fuara talep çok ilimize her şekliyle katkı var. Otellerimiz yani lokantalarımız yani esnaflara her türlü katkıları var. Tarım fuarı şehrimize ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

  Ziraat Odası başkanlığına tekrar seçilen Koçak ve YÖNETIM kurulu üyelerini kutlayan Başkan Haluk Şahin Yazgı, istişarenin önemime bir kez daha dikkat çekti ve "Aksaray'ı en iyi yere getirmek için çalışacağız. Bizim amacımız hep söylediğimiz Aksaray'ı marka şehir yapmak. Buda tabi önce tarımdan başlayacak. Bizde bu konuda gereken desteği vermeye hazır olduğumu her platformda dile getiriyoruz. Geçen yıl ilk tarım fuarımız çok beğenildi. Türkiye'nin dört bir tarafından ürünlerini satmak isteyen, pazarlamak isteyen katılımcılar oldu. Bu yıl daha geniş yelpazeli bir fuar olacağı bekleniyor. Aksaray'ımızın inşallah daha şeylere daha iyi şeylere layık biz tek başımıza değil hep beraber yapacağız gerçekleştireceğiz" diyerek kendisini ziyaret gelen oda yöneticilerine teşekkür etti.

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor